Müşteri Hizmetleri 0216 596 32 75

SPLİT KLİMA

Klima

Klima, yaz'ın vazgeçilmez bir ihtiyacıdır. Türkiye'nin en büyük kombi ve klima marketi, İstanbul Kombi Market'ten ihtiyacınıza en uygun ve en iyi markaları inceleyin ve hemen satın alın. Üstelik birçok üründe Ücretsiz kargo avantajı da sizi bekliyor. Samsung, Vaillant, Viessmann klima, ECA, Demirdöküm, Daikin, Bosch, Baymak, Ariston, Altus ve Arçelik klima fiyatlarını şimdi inceleyin.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Klima Fiyatları

Klima, 1900’lü yılların başlarından itibaren gelişerek kapalı alanlarda yaşam ve çalışma koşullarını iyileştiren bir iklimlendirme cihazıdır. Size en uygun klimayı araştırırken cihazı kullanacağınız alanın ortam özelliklerini göz önünde bulundurmanız önemlidir. Klimaların çalışma prensibi genel olarak benzer özelliklere sahiptir; klima ortamda bulunan sıcak havayı içine çeker ve cihaz içinde dönüştürerek dışarı soğuk hava üfler. Ancak pek çok klima türü soğutma dışında ortamı ısıtma, nem dengesi sağlama ve farklı kapasitelerde hava temizleme filtresi gibi özelliklere sahiptir. Cihazda kullanılan teknoloji yükseldikçe klima fiyatları da doğal olarak artış gösterir. Bu yüzden en iyi klimayı arıyorsanız önemli olan modelin en pahalısı olması değil tamamen sizin ihtiyaçlarınızı karşılamasıdır. Yine de enerji verimliliği yüksek olan klima modelleri tercih etmek kullanım aşamasında her tip kullanıcıya fiyat avantajı sağlar.

Klima Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle cihazı nerede ve hangi amaçla kullanacağınızı belirleyin. Evde, sadece yaz aylarında ve kısa süreli bir kullanım tercih edilecekse ortalama özelliklere sahip ucuz klima modelleri işinizi görebilir. Özellikle hassas bünyeye sahip kişilerin ve çocukların bulunacağı bir ortamda ısıtma ve soğutmanın yanı sıra nem dengeleme ve havayı temizleme konusunda iddialı modeller tercih edilebilir. Her gün sürekli olarak ve dışarıyla temasın sık olduğu bir mağaza veya ofis içinde ise kendini ortamın ısısına göre ayarlayabilen son teknoloji enerji tasarruflu inverter klimalar ideal seçim olacaktır.

Klima Modelleri

Klimalar kullanılacağı alana göre farklı kategorilere ayrılır. İzolasyon, genel iklim özellikleri, yerleştirileceği alanın genişliği ile ortamdaki kapı ve pencerelerin genişliği gibi özellikleri gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Duvar tipi ve split tipi klima modelleri, genelde ev ortamında veya benzer özelliklere sahip küçük ofis veya işletmeler tarafından tercih edilir. Bu cihazlar ev tipi klima olarak da bilinir, sessiz çalışır ve dekorasyona kolaylıkla uyum sağlar. Salon tipi ve kaset tipi klima ise evlerden çok daha geniş alanların hızlı bir şekilde soğutulmasını sağlayan çok yüksek kapasiteye sahip cihazlardır. Bu modeller sık sık açılan kapı ve pencerelerden etkilenmediği için mağaza, otel gibi geniş çalışma ortamlarında tercih edilir.

En Ucuz Klima Nereden Alınır?

Klima fiyatları alacağınız cihazın kapasitesine, sahip olduğu özelliklere ve markasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Alacağınız cihazın enerji verimliliğinin yüksek olmasına dikkat ederek uzun vadede kazançlı olabilirsiniz. Baymak, Samsung, ECA, Daikin, Bosch, Ariston, Altus, Demirdöküm, VaillantArçelik ve Viessmann klima gibi alanında en iyi klima markalarını en uygun fiyata almak istiyorsanız İstanbul Kombi Market’in stoklarla sınırlı klima kampanyaları ve fırsatlarını kaçırmayın. Ayrıca 13 farklı klima markası ve onlarca model arasından yapacağınız alışverişlerde 10 ve üzeri cihaz alımlarınıza özel indirimler sizi bekliyor!

En iyi marka ve model arasından güvenli alışverişin kolaylıklarını istanbulkombimarket.com ile hemen keşfedin!