Müşteri Hizmetleri 0216 596 32 75

Sonuçları Filtrele

Marka

  • Alarko Carrier
  • Arçelik
  • Baymak
  • Bosch
  • Eca
  • Hisense
  • LG
  • Vaillant
  • Viessmann

ISI POMPASI

Isı pompaları, temelleri Leonard Sadi Carnot ile 1824 senesinde atılan bir ısıtma cihazıdır. Isı pompası nasıl çalışır ve nedir? sorusuna en güzel yanıt, doğada var olan fakat sıcaklığı düşük olduğundan dolayı kullanamadığımız enerjiyi, sıcaklığını yükselterek kullanabilmemizi sağlayan cihazlardır şeklinde olacaktır.

Limit:
35 sonuçtan 1 ile 30 arası görüntüleniyor.

Isı Pompası Fiyatları

Isı pompası son yıllarda adını konut ısıtmasında sıkça duyduğumuz ve ülkemizde de gittikçe yaygınlaşmaya başlayan bir iklimlendirme sistemidir. Daha  aşina olduğumuz klima, chiller ve evlerimizde kullandığımız buzdolapları da aslında birer ısı pompasıdır. Isı pompası kavramı, Carnot Çevrimi’nin ters çalıştırılması ile ısının çevreden çekilip yüksek sıcaklık bölgesine transfer edilebileceği fikri ile ortaya çıkmıştır. Sistemin temel çalışma prensibi kış aylarında düşük sıcaklık kaynağı olarak kullanılan dış havadan, topraktan veya bir su kaynağından (nehir, göl, vb.) alınan ısının ısıtılması hedeflenen mahallere ve yaz aylarında ise soğutulması hedeflenen mahallerden alınan ısının yüksek sıcaklık kuyusu olarak kullanılan dış havaya, toprağa veya su kaynağına transfer edilmesidir. Sistemde genel olarak tüm soğutma çevrimlerinde yer alan kompresör, evaparatör, kondenser, genleşme vanası ve sistemde dolaşan bir soğutucu akışkan gibi temel elemanlar kullanılmaktadır.

Isı Pompası Nedir?

Isı pompası, soğutma çeviricisi olan ısı pompalarının temelini Leonard Sadi Carnot isimli bir bilim adamı atmıştır. İlk kez 1824 yılında ortaya atılan bu temeller, sonrasında Isı Pompalarını oluşturacaktır.

Isı Pompası Nasıl Çalışır?

Termodinamiğin II. Yasası, ısının düşük sıcaklık  seviyesinden yüksek sıcaklık seviyesine aktarılması için dışarıdan sisteme verilmesi gereken bir enerjinin olması zorunluluğunu ortaya koyar. Isı pompalarında bu enerji mekanik, elektrik veya termal olarak karşılanmaktadır.

En Ucuz Isı Pompaları

Isı pompası fiyatları, genel olarak villa, ev, otel, işyerlerinin ısıtılması ve soğutulması için kullanmaktadır. Bu sistem aynı zamanda havuz ısıtması ve sıcak su ihtiyacınızı da karşılayabilmektedir. Fosil yakıtlardan tamamiyle bağımsız olarak çalışan ısı pompaları, herhangi bir emisyon açığa çıkarmadan çalışır.

Bu sayede kombi ve klima yerine tek bir cihazla tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu sistem doğa dostu olmasının yanı sıra %78’e varan tasarruf sağlamaktadır.