Müşteri Hizmetleri 0216 596 32 75

Hemen Teklif Alın!


Merkezi Isıtma Sistemi

Merkezi Isıtma Sistemi

Merkezi ısıtma sistemi

 

Merkezi Isıtma Sistemleri, Enerji Performans Yönetmeliği ve Enerji Verimliliği Kanunu’nda 5627 numaralı maddede alanı 2000 m2 ve daha yüksek olan binalarda merkezi ısıtma kullanılması zorunlu hale getirilmiştir. Eğer siz de evinizde, oturduğunuz binada veya yapı projenizde bütün bina için kullanabileceğiniz bir iklimlendirme çözümü arıyorsanız merkezi sistem ısıtmasını tercih edebilirsiniz.

Merkezi sistemler

Merkezi Isıtma Sistemi Nedir?

Merkezi sistem nedir denildiğinde aklımıza ilk olarak geleneksel tip kömürlü merkezi sistemler gelir, ancak bunun yanı sıra günümüzde doğalgaz merkezi ısıtma sistemleri veya elektrikli merkezi ısıtma sistemleri de kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Merkezi ısıtmada dairelerin içinde herhangi bir cihaz bulunmaz, ısıtmayı sağlayan sıcak su veya buhar dairelere boru sistemiyle aktarılır ve dairelerde sadece petekler aracılığıyla ısıtma sağlanır.

Merkezi Isıtma Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Merkezi sistem ısıtmalar avantajlı bir çözüm olarak önerilmektedir. Eskiden merkezi sistem ısıtmasında hangi kullanıcının ne kadar yakıt harcadığı belirsiz kalırdı, bu da kullanıcılar tarafından büyük dezavantaj olarak düşünülürdü. Ancak günümüzde pay ölçer ismi verilen sıcaklık ölçen cihazlar sayesinde bu soruna çözüm bulunmuştur. Yani her kullanıcı harcadığı yakıt kadar ödeme yapar. Doğalgazın kullanıldığı sistemlerde kolay kontrol ve dengeli bir ısıtma elde etmek mümkündür. Dairelerin içinde herhangi bir baca bağlantısı bulunmaması sebebiyle son derece güvenli ve risksiz bir iklimlendirme elde edersiniz.

Merkezi Sistem Isıtmasında Nasıl Tasarruf Yapılır?

Bu sistemde tasarruf ve ekonomi yapmak amacıyla uygulanabilecek bazı yöntemler bulunmaktadır.

1.       Kontrollü bir yakıt tüketimi ve üstün tasarruf elde etmek için mutlaka termostatik vana kullanın.

2.       Kullanılmayan odaları mümkün olduğunca kısa sürelerle havalandırın, kapılarını kapalı tutun ve buralardaki termostatik vanayı düşük değerde tutun.

3.       Evdeki radyatörlerin önünün tamamen açık olduğundan emin olun, daha kısa perde ve tül kullanımını tercih etmeye çalışın. Radyatör önünde veya üzerinde çamaşır kurutmanın gereksiz enerji kaybına yol açtığını göz önünde bulundurun.

4.       Binanın yalıtımı da merkezi ısıtma sistemlerinde tasarruf için son derece önemlidir.

5.       Güneş alan odaların perdelerini mümkün olduğunca açık tutun ve dışarıdan soğuk hava sızıntısı olan bölgeleri izolasyon bantı veya süngeriyle korumaya alın.

Merkezi Isıtma Sistemleri Fiyatları

Merkezi Isıtma Sistemleri Fiyatları

Merkezi ısıtma sistemleri fiyat açısından bakıldığında kurulum aşamasında bireysel iklimlendirme çözümlerinden daha uygun maliyetlerde tamamlanır. Sistem kurulumunun daha az maliyete sahip olmasının yanı sıra termostatik vana kullanımı, bina izolasyonu gibi tasarruf sağlayıcılar da dikkate alındığında merkezi sistem ısıtma fiyatları da yakıt açısından oldukça uygun olacaktır. Tesisatınızın kaliteli olması ve uzmanlar tarafından döşenmesi, düzenli bakımların yapılması ve yoğuşmalı cihazlar kullanılması elde edilecek tasarruf oranını daha da yükselterek kullanıcılara maksimum konfor ve ekonomi elde etme imkanı verir.

Siz de merkezi ısıtma sistemi tercih edecekseniz 25 yıllık sektör deneyimine sahip İstanbul Kombi Market'i tercih edebilirsiniz. İklimlendirme cihazları ve sistem çözümleri konusunda uzman ekibimizle size bir telefon kadar yakınız.

Merkezi Isıtma Sistemi ve Kazan Kaskad Projelendirme

Merkezi ısıtma sistemi ve kaskad sistemi projelendirme teklifi almak için hemen teklif formunu doldurun!