Müşteri Hizmetleri 0216 596 32 75

Sonuçları Filtrele

Marka

  • Demirdöküm
  • Protherm

Çalışma Prensibi

  • Hermetik 3

Kapasite (LT)

  • 11 2
  • 14 1

Şofben

Şofben

Şofben, evinizin ve iş yerlerinizin ısınması konusunda en büyük yardımcınız. Şofben fiyatları ve elektrikli şofben modellerini inceleyin, bütçenize ve yaşam alanınıza en uygun olanı hemen alın!

Limit:
3 sonuçtan 1 ile 3 arası görüntüleniyor.

Şofben Modelleri ve Fiyatları

Şofben Nedir?

Sıcak kullanım suyu elde etmek ve konforlu biçimde kullanabilmek için bireysel kullanıcılar genelde şofben kullanmayı tercih eder. Termosifon ile şofben modelleri arasındaki fark; termosifonun sıcak suyu kendi içinde depolarken şofbenin kullanım sırasında sıcak su üretmesidir. Doğalgazla çalışan cihazlar hermetik şofbenler ve yoğuşmalı şofbenler olmak üzere ikiye ayrılır. Doğalgaz kullanımının mümkün olmadığı bölgelerde ise genellikle elektrikli şofbenler tercih edilmektedir.

En Ucuz Şofben

Yoğuşmalı şofben fiyatları, yüksek enerji verimliliği sağlar. Ancak fiyatları genellikle hermetik şofben modellerinden daha yüksek olduğu için en yaygın kullanılan şofben çeşitleri, hermetik şofbenlerdir. Ayrıca hermetik modeller, bacalı şofbenlerden farklı olarak cihazın bulunduğu alandaki havayı kullanmaması sebebiyle daha güvenli ve avantajlıdır. Bu yüzden Demirdöküm, Vaillant, Termodinamik gibi alanında en iyi şofben markaları hermetik cihazlar üretmektedir. Bacalı modeller suyu ısıtmak için kullanması gereken havayı cihazın konumlandığı alandan çektiği için ortam oksijeninin azalması veya bacanın tıkanması gibi durumlarda ciddi problemler oluşabilmektedir. Cihazın takılacağı alandaki bacanın temizliği ve açıklığının sürekli kontrol edilmesinin yanı sıra ortamdaki oksijenin tüketerek zehirlenmelere sebep olabildiği için bu modeller çok önerilmemektedir. Yaşadığınız bölgede doğalgaz kullanılmıyorsa veya elektriğin birim fiyatı uygunsa elektrikli şofben modellerine yönelebilirsiniz. Ancak normal şartlarda elektrik kullanımı daha masraflı olduğu için diğer türlerden daha yüksek faturalarla karşılaşma ihtimalini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Ancak bu modellerin satış fiyatları diğerlerine oranla çok daha uygundur.

Hermetik şofben modellerinde suyun kullanılacağı alan ile cihaz arasındaki mesafe uzun olduğunda kullanım sırasında sıcak su kısa bir süre gecikebilir. Böyle durumlarda düşük kapasiteli bir tezgâh altı termosifon kullanarak bu gecikmenin önüne geçebilirsiniz. Termosifonu sürekli olarak belirli bir sıcaklıkta açık tutmak enerji tasarrufu yaparak sıcak suya anında erişiminizi sağlayacaktır.

Şofben Fiyatları

Şofben fiyatları cihazın sahip olduğu kapasite ve teknolojik özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösterir. İstanbul Kombi Market’te satışa sunulan 9 adet şofben markası arasından bütçenize en uygun şofben fiyatlarını karşılaştırarak dilediğiniz cihazı seçebilirsiniz. 10’dan çok ürün almayı düşünüyorsanız size özel indirimler ve ödeme kolaylıklarından faydalanabilirsiniz.

En iyi şofbeni almak istiyorsanız markanın verdiği güvence ve teknik servis gibi detayları göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.